افزایش فروش

افزایش فروش | راه های افزایش فروش

در این مقاله قصد داریم مسائل مربوط به افزایش فروش sales increase را مورد بررسی قرار دهیم. مسائلی که در این مقاله مطرح می شود شامل راه های افزایش فروش، چگونه مشتریان خود را به مشتریان ثابت تبدیل کنیم، تفاوت فروش و درآمد شرکت چیست؟ نکات افزایش فروش و جذب مشتری، چگونگی افزایش فروش شاغل کوچک، روش های افزایش فروش اینترنی و ترفند های فروش اینترنتی، نحوه بهبود عملکرد تیم فروش، استراتژی افزایش فروش، راه های افزایش فروش فروشگاه ها و سوپرمارکت ها و راهکارهای افزایش فروش در بازار رقابتی می شود.

راه های افزایش فروش

با پیدا کردن راه هایی برای افزایش فروش یا با جستجوی بازارهای جدید می توانید تجارت خود را توسعه دهید. برای اینکار ممکن است مجبور شوید محصولات یا خدمات جدیدی را معرفی کنید، بازار خود را گسترش دهید و یا فعالیت های بازاریابی خود را افزایش داده و خدمات مشتری را بهبود دهید. اگر تولید کننده هستید، این مسئله می تواند به معنای افزایش بهره وری شما برای تأمین تقاضا باشد.

 • معرفی محصولات یا خدمات جدید

برای افزایش فروش بهتر است طیف گسترده تری از محصولات یا خدمات را برای مشتریان خود ارائه دهید. البته بسته به محصول این امر متفاوت است و ممکن است مشتری را گمراه کند پس باید در معرفی محصولات جدید دقت بیشتری شود. شما باید در بازار خود تحقیق کنید تا ببینید تمایل به ارائه پیشنهادی برای محصول یا خدمات شما وجود دارد یا خیر؟ استفاده از برخی از مشتریان موجود را به عنوان یک گروه آزمایشی در نظر بگیرید. دریافت بازخورد از یک گروه آزمایشی می تواند به شما در مدیریت برخی از خطرات کمک کند و یاد بگیرید که چگونه محصول یا خدمات می تواند بهبود یابد. به بازاریابی و تبلیغ محصولات یا خدمات جدید خود توجه ویژه ای داشته باشید تا مردم از آنها آگاهی داشته باشند.

 • ورود و گسترش به بازارهای جدید داخلی

ورود و گسترش به بازارهای جدید می تواند پرهزینه باشد، اما می تواند باعث افزایش مشتری و درنتیجه افزایش فروش شود. تحقیقات بازار به شما در درک بازار بالقوه جدید کمک می کند، همچنین به شما در طراحی استراتژی نیز کمک می کند. برای اندازگیری تقاضا جدید باید بازاریابی، فروش، توزیع و افزایش تولید خود را باید در نظر بگیرید.

 • ارزیابی کانال های فروش

ارزیابی و بهینه سازی کانال های فروش یا کانال های توزیع محصول می تواند به شما در دستیابی مشتری بیشتر، افزایش فروش کنترل بازار و بهبود سودآوری کمک کند. به عنوان مثال، شما می توانید:

آموزش پیشرفته ای را در اختیار کارکنان فروش خود قرار دهید.
با نمایندگان فروش مستقل قرار داد ببندید یا آنها را استخدام کنید.
فروشگاه های خرده فروشی را اضافه کنید.
از فروشندگان خلاق استفاده کنید.
یک استراتژی تجارت الکترونیک را پیاده کنید.

راه های افزایش فروش

 • فعالیت های بازاریابی

ممکن است شما بتوانید بازده فعالیت های بازاریابی خود را بهبود ببخشید. نتیجه بازاریابی یا تبلیغات فعلی خود را پیگیری کنید که آیا افزایش فروش صورت گرفته است یا خیر؟ و در صورت مشاهده نشدن نتایج دلخواه خود، آمادگی خود را برای تغییر استراتژی ارائه دهید. در موردمشتری های در نظر گرفته شده خود مطالعه کنید تا بدانند چگونه به بهترین وجه به آنها دسترسی دارید و استراتژی بازاریابی خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید.

 • قیمت خود را تغییر دهید

تغییر قیمت می تواند تقاضای بازار محصولات یا خدمات شما را تحریک کند. از اینکه رقبای شما چه چیزی را ارائه می دهند و حاشیه سود خودتان را بدانید آگاه باشید تا بتوانید هزینه خود را کاهش دهید. اگر پایین آوردن قیمت برای محصول و خدمات شما در جهت افزایش فروش امکان پذیر نیست میتوانید از بهبود معامله و ایجاد شرایط مطلوب بر مشتریان تأثیر بگذارید. این موضوع را نیز به یاد داشته باشید که همیشه کاهش قیمت باعث افزایش مشتری نمی شود.

 • از عملکرد رقبا مطلع باشید

همیشه از آنچه رقبای شما انجام می دهند آگاه باشید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا رفتارها، قابلیت ها و محدودیت های آنها را درک کنید. اگر این دانش را داشته باشید، میتوانید برای دفاع از موقعیت بازار خود اقدام کنید، همچنین نسبت به تغییرات و یافتن بازارهای جدید آماده خواهید شد.

 • بهبود روابط عمومی

حضور و دید خود را در جامعه بیشتر کنید. فعالیت هایی مانند حمایت از رویدادهای اجتماع، صحبت در مشاغل، یا حمایت از یک تیم ورزشی محلی می تواند باعث افزایش آگاهی در مورد شغل شما و تحریک فروش در نتیجه افزایش فروش شود. همچنین از درک مشتری، کیفیت خدمات مشتری و نحوه پاسخگویی به مشتری خود آگاه باشید. دادن انرژی و کلام مثبت به مشتری برای تجارت شما ارزشمند است.

 • خذف خط تولید محصولات زیان ده

اگر بخش های خدمات یا خط تولیدی با حاشیه سود پایین یا هزینه های فروش بیش از حد دارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که آنها را از بین ببرید. این امر می تواند دشوار باشد اگر شما به پیشنهادهای موجود تعهد داشته باشید، اما حذف محصولات یا خدمات با سود کم می تواند موجب صرفه جویی در هزینه شود و به شما امکان می دهد که عاقلانه تر سرمایه گذاری کنید.

چگونه مشتریان خود را به مشتریان ثابت تبدیل کنیم؟

اگر شغل شما در یک شهر کوچک با جمعیتی بالغ بر 1000 نفر و دارای 200 خانواده باشد شما به همه خانواده ها در آن شهر یک محصول (به فرض اجاق گاز) می فروشید، شما 200 اجاق گاز فروخته اید و بازار خود را اشباع کرده اید. درآمد فروش اجاق گاز شما تمام شده است. آیا وقت آن است که تغییر شغل دهید؟ در جواب باید گفت اینکار لازم نیست. اگر بر روی مشتریان ثابت خود تمرکز کنید، متوجه خواهید شد که نیاز مشتریان چیست؟ و در این صورت می‌توانید افزایش فروش داشته باشد. برای اینکار باید ابتدا روی نیروی فروش خود تمرکز کنید. سپس تخفیت یا پاداشی برای مشتریان در نظر بگیرید تا بتوانید مشتریان خود را به مشتریان ثابت و وفادار تبدیل کنید.

 • برنامه تشویقی برای تیم فروش را تنظیم کنید

به کارکنان فروش خود دلیلی برای افزایش فروش ارائه دهید. چرا بسیاری از کسب و کارها که به کارکنان فروش شان تکیه می‌کنند، برنامه‌های تشویقی دارند؟ به دلیل اینکه برای کارکنان فروش خود مزایای را در نظر می گیرند، تا تیم فروش بتواند انگیزه داشته باشد و در ایجاد وفاداری مشتری تلاش کند. برنامه انگیزه فروش شما باید شیرین، ساده و دست‌یافتنی باشد.

 • کارکنان فروش خود را تشویق به فروش پیشنهادی کنید

فروش پیشنهادی شامل اضافه کردن محصولات یا خدمات مرتبط با محصول می باشد و باید استفاده از آن باعث راحتی کارکرد با محصول و برای مشتریان ضروری باشد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که فقط ارائه محصولات که در نزدیکی محصولات معمول است بسیار کار آمد نخواهد بود دلیل این امر این است که ممکن است خدمات یا محصولات پیشنهادی باعث افزایش هزینه خرید شود پس باید فروش پیشنهادی مقول باشد و مشتری را متقاعد کند.

 • به مشتریان خود هدیه دهید

اگر فروش محصول یا خدماتی را انجام می دهید. هدایای را برای مشتریان در نظر بگیرید و در مورد آن به مشتریان بگویید. آنها برمی گردند و احتمالاً برخی از دوستان را با خود به همراه می آورند و باعث افزایش فروش می شود. برای اطلاع رسانی جهت ارائه هدایا می توانید اقدام به ارسال نامه الکترونیکی، تماس تلفنی یا ارسال پیام در رسانه های اجتماعی اینکار را انجام دهید.

 • مشتریان خود را دسته بندی کنید

باید یک تفاوت واضح و آشکار بین مشتریان عادی و سایر مشتریان وجود داشته باشد ، تفاوتی که به مشتریان عادی شما نشان می دهد که برای آنها ارزش قائل هستید. چگونه می توان از مشتری وفاداری انتظار داشت در صورتی که با آن مانند کسی که در خیابان است رفتار می شود، انواع و اقسام روش  هایی وجود دارد که می توانید به مشتریان عادی خود نشان دهید که برای آنها ارزش قائل هستید، از سلام و احوالپرسی گرفته تا ارائه منظم اعتبار یا تخفیف های منظم.

 • یک برنامه پاداش مشتری ایجاد کنید

همه ما با برنامه های پاداش مشتری که بسیاری از مشاغل بزرگ در آن فعالیت دارند ، آشنا هستیم. اما هیچ دلیلی وجود ندارد که یک تجارت کوچک نیز نتواند برنامه پاداش مشتری داشته باشد. این می تواند به سادگی به عنوان تخفیف در روز تولد مشتری یا به همان اندازه پیچیده ای باشد که یک سیستم امتیاز برای کسب پاداش های مختلف از جمله تخفیف در کالاها داشته باشد. برنامه های پاداش می تواند تا حد زیادی در ایجاد وفاداری مشتری و افزایش فروش کمک کند.

 • نمونه های رایگان توزیع کنید

ممکن است مشتری که محصول اصلی را خریداری کرده است، نمونه محصول جدید را دوست داشته باشد و بخشی از آن را نیز خریداری کند. حتی ممکن است نمونه را به شخص دیگری منتقل کنند و آن محصول را امتحان کرده و مشتری جدید شود. حداقل اینکار این است که افکار مشتری نسبت به برند و محصول شما مثبت خواهد شد و این امکان نیز وجود دارد که مشتری محصولات شما را به دیگران معرفی کند.

 • فروش را با تلاش کمتری افزایش دهید

جذب مشتری جدید چیز خوبی است. اما جذب مشتری جدید تنها راه افزایش فروش شما نیست. در حقیقت ، این روش سخت برای پیشبرد آن است. تغییر توجه و تمرکز فروش شما برای جذب مشتریان و ایجاد وفاداری در آن ها می تواند تکرار فروش را تشویق کند، زمانی که وفاداری مشتری را بسازید در مسیر افزایش فروش قرار خواهید گرفت.

چگونه مشتریان خود را به مشتریان ثابت تبدیل کنیم؟

نکات افزایش فروش و جذب مشتری

نکاتی که باید در افزایش فروش و جذب مشتری بخاطر بسپارید.

 1. سؤال کنید و گوش دهید
 2. پتانسیل کامل خود را به نمایش بگذارید
 3. فروش را تجسم کنید
 4. برجسته بودن
 5. موضوعات قابل بحث را بصورت داستان های تصویری بیان کنید.
 6. غلبه بر عدم توافق در فروش
 7. از هدیه دادن نترسید
 8. درک کنید که چه چیزی به مشتریان شما انگیزه خرید می دهد.
 9. فشار بر روی تصمیم گیری خرید مشتری
 10. تحویل به موقع

در ادامه موارد فوق را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • سؤال کنید و گوش دهید
بیشتر سعی کنید شنوده خوبی باشید و به تمامی صحبت های مشتری توجه کنید. ممکن است قبلا این را شنیده باشید، اما وقتی با مشتری احتمالی خود صحبت می‌کنید، این سوال را امتحان کنید که آیا قبلا محصول یا سرویس شما را خریداری کرده‌اند؟ از آن‌ها سوال نکنید که آیا دوست دارند محصول شما را خریداری کنند، بپرسید که آیا  از محصول یا سرویس شما در خانه یا در اداره استفاده خواهند کرد؟
 • پتانسیل کامل خود را به نمایش بگذارید

یک راز در مورد چگونگی بهبود فروش هنگامی اتفاق می افتد که نتایج را با مشتریان بالقوه خود به اشتراک می گذارید ، این امکان را به شما می دهد تا ببینند که چگونه می توانند رشد خود را انجام دهند و عملکرد خود را ارزیابی کنند یا نیاز شخصی خود را برآورده سازند. خرید آن چه را که می فروشید برای آنها آسان تر می شود زیرا آنها در نتیجه می بینند. این در شرایطی است که توصیفات مشتری سودمند است.

 • فروش را تجسم کنید

یکی از بهترین رازهای افزایش فروش این است که فرض کنید شخص طرف مقابل قبلاً تصمیم به خرید محصول یا خدمات شما گرفته است. چند دلیل پشت این موضوع وجود دارد: بسته به صنعت شما، این امکان وجود دارد که مشتری باتوجه به چشم انداز شما تحقیقات خود را در مورد شرکت یا محصول شما انجام داده است و تا حدی تصمیم گرفته است که قصد خرید آنها را داشته باشد. اعتماد به نفس شما با تجسم فروش و ایجاد رابطه با مشتری خود را آسان تر می کند.

 • برجسته بودن

در دنیای آنلاین امروزی پیدا کردن یک محصول یا سرویس برای حل یک مشکل و یا پر کردن یک نیاز آسان‌تر از همیشه است. مشتریان شما می‌توانید به سادگی در گوگل جستجو کنند، و از چند نفر از دوستان خود سوال کنند و یا به رسانه اجتماعی نگاه کنند و در مورد شرکت و یا محصولات تحقیق می کنند. به همین دلیل، مهم است که پیام شما از بقیه برجسته‌تر باشد تا برای رفع نیازهای خود به سمت شما تمایل پیدا کنند. افزایش فروش و جذب مشتریان احتمالی برای انتخاب شما با اولین برداشت منحصر به فرد نسبت به محصول و شرکت شما شروع می‌شود.

 • موضوعات قابل بحث را بصورت داستان های تصویری بیان کنید

تصاویر می توانند به پیام تبلیغاتی شما در افزایش فروش کمک کنند تا عملی شود. مواردی مانند فیلم، تخته سفید، تصاویر نشان می دهد که چگونه مشکل چشم انداز شما با آنچه می فروشید حل می شود. با استفاده از تصاویر می تواند احساس اضطراری را ایجاد کنید و این به شما کمک می کند فروش را افزایش دهید.

 • غلبه بر عدم توافق در فروش

غلبه بر عدم توافق در فروش یعنی خریدار درگیر است و مشتری بالقوه در واقع پیشنهاد تجارت شما را در نظر می گیرد. فائق آمدن بر عدم توافق فروش ، کلید اصلی فروش است. در ادامه چند نکته و ترفند را بیان خواهیم کرد که به شما در افزایش فروش کمک می کند.

شما خیلی گران هستید.

راه حل: گفتگو را ادامه دهید.

رقابت معمولاً بخشی از تجارت است. شاید محصول یا خدمات شما واقعاً از قیمت رقبای شما بالاتر باشد. اما آیا این باید شما را متوقف کند؟ خیر، بنابراین اجازه ندهید این پایان گفتگو باشد.

زمانی که مشتری تمامی امکانات را طلب می کند.

راه حل: واقعیت ها را ارائه دهید.

بسیاری از مشتریان توقع دارند ترکیبی کامل از کیفیت استثنایی، خدمات فوق العاده و قیمت پایین را در یک بشقاب نقره ای به آنها داده شود. همه ما می دانیم ارائه پایین ترین قیمت ممکن در عین دستیابی به بالاترین کیفیت و بالاترین خدمات به مشتریان بسیار دشوار باشد. برای اینکار بهتر است نقاط قوت خود را برجسته کنید. همیشه یک دلیل واضح برای خود داشته باشید که به وضوح توضیح می دهد که چه چیزی شما را بهتر از رقبای خود می کند. مشتریان خود را برجسته کنید که آنها چه چیزی دریافت می کنند. به عبارت دیگر، موارد برجسته ای که محصول شما برای رفع نیاز مشتری مهم است را بیشتر توضیح دهید.

محصول شما پاسخگوی نیازهای ما نیست

راه حل: موارد را از دید مشتری مشاهده کنید.

همدلی یک ابزار قدرتمند هنگام غلبه بر عدم توافق فروش است. شما ممکن است یک فروشنده عالی باشید و ممکن است بتوانید یک یا حتی دو بار یک فرصت فروش را پیدا کنید. اما در پایان، اگر محصول شما نیازهای مردم را برآورده نکند، به جای دیگری می روند. برای ارزیابی طرز فکر مشتریان آینده نگر خود مکث کنید. راه اصلی این است که وقتی واقعاً از نگاه مشتری محصول یا خدمات خود را می بینید، می توانید رویکرد خود را سفارشی کنید. شما شروع به ایجاد نکاتی می کنید که هم با احساسات آنها و هم برای بخش منطقی مغز آنها صحبت می کند.

عدم توافق در فروش ممکن است اتفاق بی افتد، اما مهارت های شما با گذشت زمان بهبود می یابد. هرگز دچار وحشت نشوید، زیرا مطمئناً نیازی به پایین آمدن قیمت خود برای فروش نیست. اقدام ساده برای تنظیم رویکرد شما را در مسیر افزایش فروش و غلبه بر عدم توافق در فروش سوق می دهد.

 • از هدیه دادن نترسید

بسیاری از صاحبان مشاغل، به ویژه کسانی که در صنایع خدمات حرفه ای هستند، آموزش و اطلاعات کافی را به صورت مقدماتی ارائه نمی دهند. هنگامی که اطلاعات بیشتری را به راحتی در اختیار مشتری قرار می دهید، به مشتریان خود قدرت می دهید و در واقع آنها را به تجارت خود نزدیکتر کرده که نتیجه این امر افزایش فروش را بدنیال خواهد داشت.

 • درک کنید که چه چیزی به مشتریان شما انگیزه خرید می دهد.

برای یادگیری آنچه به مشتریان شما انگیزه می دهد، وقت بگذاری و سرمایه گذاری کنید. وقت بگذارید تا نیازها، چالش ها، نگرانی ها و ترس های آنها را بدانید. ابتدا به آنها خدمت کنید، و به مرور شاهد افزایش فروش خواهید شد.

هنگامی که شما در حال گذراندن زمان برای آموزش بهتر مشتریان خود هستید تا بتوانید در همان زمان حرکت آنها را به سمت محصولات خود سوق دهید. مردم بخاطر اینکه نیاز دارند خرید می کنند. نیاز مشتری خود را درک کنید، آن نیاز را حل کنید در این صورت شانس بیشتری برای فروش خواهید داشت.

 • فشار بر روی تصمیم گیری خرید مشتری

در زمانی که میدانید مشتری تصمیم خود را برای خرید گرفته است و در انتظار راه حلی برای خرید می باشد. شما باید روی تصمیم گیری خرید مشتری پا فشاری کنید. اما مقدار پافشاری شما نباید بیش از حد باشد چون ممکن است مشتری از شما خرید نکند.

درباره فرآیند تصمیم گیری خرید بیشتر بدانید.

 • تحویل به موقع

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که مشتریان دوباره از شما خرید می کنند و به دیگران در مورد شما می گویند، تحویل به موقع محصول بسیار مهم است. این بدان معنا نیست که شما باید کاری بزرگ انجام دهید که باعث شود هزینه زیادی را صرف این موضوع کنید. اما نباید تحویل به موقع را نیز فراموش کنید. سعی کنید طبق پیام تبلیغاتی که ارائه می دهید محصول خود را تحویل دهید. بطور مثال ممکن است شرکتی ادعا کند که در صورت خرید تحویل محصول نهایت 8 ساعته انجام می گیرد بنا به دلیلی اگر شرکت نتواند این ادعا را عملی کند ممکن است مشتری را از دست بدهید.

راه های افزایش فروش فروشگاه و سوپرمارکت

جلب مشتری بیشتر و افزایش فروش این موارد قدیمی است که بر هر تجارت خرده فروشی در جهان تأثیر می گذارد و فروشگاه های مواد غذایی یا مغازه های سوپرمارکت نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

با این حال، سوپرمارکت‌ها مزیت قابل‌توجهی دارند. همه باید غذا بخورند، درست است؟ در کمال تعجب، متقاعد کردن مشتریان برای حفظ وفاداری که می‌تواند بزرگ‌ترین چالش برای فروشگاه و سوپرمارکت باشد، در حقیقت، با توجه به مطالعه اخیر موسسه بازاریابی مواد غذایی: خریداران به طور فزاینده‌ای بر روی تعداد زیادی از کانال‌های خرده‌فروشی برای خرید مواد غذایی تکیه می‌کنند، و ادعا می‌کنند که هیچ خرده‌فروش به عنوان منبع اصلی خود برای غذا نیستند. این چه معنی می‌دهد؟ افراد بیشتر و بیشتر برای تأمین نیازهای خود به فروشگاههای متعدد متکی هستند. راه های افزایش فروش فروشگاه ها و سوپرمارکت ها عبارتند از

 1. تبلیغات
 2. برنامه های وفاداری
 3. جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها
 4. تجربه ی مشتری
 5. چک کردن تاریخ مواد مصرفی
 6. چیدمان محصولات
 7. تحویل درب منزل

تفاوت فروش و درآمد شرکت چیست؟

افزایش فروش و درآمد با یکدیگر مرتبط هستند اما اهداف متفاوتی دارند و هرکدام به استراتژی خاص خود نیاز دارند. اگرچه ممکن است تاکتیک های مختلف متفاوت باشد، اما آنها باید یکدیگر را تکمیل کنند. درک چگونگی ارتباط فروش و درآمد و چگونگی افزایش هر دو به شما کمک می کند تا بتوانید با بازاریابی کارآمد و سود خود را بهینه کنید.

 • فروش در مقابل درآمد

کلمات “فروش” و “درآمد”  معانی مختلفی دارند و در صورت استفاده از آن به عنوان مترادف، گیج کننده می شوند. فروش به تعداد واحدهای کالای شما که می فروشید اشاره دارد، درآمد به کل مبلغی است که فروش شما ایجاد می کند و درآمد به سود شما از آن فروش ها مربوط می شود. استراتژی های فروش را برای رسیدن به توازن مناسب برای نیازهای تجارت در نظر می گیرند. از شنیدن “فروش” و “درآمد” به عنوان مترادف، که یک اتفاق رایج در تجارت است، تعجب نکنید. در ادامه دیگر راه های افزایش فروش و درآمد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • بازاریابی خود را افزایش دهید

یک راه آشکار برای افزایش فروش تقویت بازاریابی شماست. مقدار لزوماً به معنای کیفیت نیست، بنابراین برنامه ریزی دقیق، آزمایش بازاریابی و نظارت بر نتایج شما فروش شما را به حداکثر می رساند. تحقیقات بازار را انجام دهید تا متوجه شوید که پیام ها با مخاطبان هدف شما می رسد.

 • تبلیغات

تبلیغات را در مکان های محدود اجرا کنید و نتایج را قبل از صرف بودجه خود بررسی کنید. برای نظارت بر ارتباطات بازاریابی، مانند استفاده از کد تخفیف، اهدای جوایز به نوعی تعامل کنید.

 • استراتژی های قیمت گذاری خود را مرور کنید

اگر محصول یا خدمات شما نسبت به قیمت حساس است، به استراتژی های قیمت گذاری خود توجه ویژه ای کنید. و بر اساس اهداف خود قیمت های خود را بالا یا پایین کنید. پایین آمدن قیمت شما می تواند درآمدها را افزایش دهد تا حاشیه های کمتری را جبران کنید. افزایش قیمت های شما می تواند ارزش درک شده بالاتری را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کرده و حاشیه های شما را افزایش دهد. همچنین افزایش قیمت شما می تواند بدون افزایش فروش درآمد شما را افزایش دهد.

 • کانال های توزیع خود را گسترش دهید

تغییر در جایی که محصول خود را می فروشید می تواند بدون نیاز به تغییر در بازاریابی یا قیمت گذاری شما، فروش و درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. یک مطالعه دقیق در مورد تأثیر استفاده از فروش آنلاین، بازاریابی مستقیم، عمده فروشی، خرده فروشان، توزیع کنندگان و فروش های بین المللی انجام دهید تا به این نتیجه برسید که چگونه هر روش می تواند بر میزان فروش شما، حاشیه سود و سود کل شما تأثیر بگذارد. باید در هنگام تصمیم درباره کانال های توزیع جدید به پشتیبانی بازاریابی آن نیز توجه کرد.

 • تنوع در پیشنهادات شما

اگر یک شرکت بالغ هستید ، ممکن است وقت آن باشد که محصولات و خدمات جدیدی را برای ایجاد رشد و افزایش فروش اضافه کنید. اگر احساس می کنید بازار را اشباع کرده اید ، محصولاتی را که مشتریان مورد نظر خود خریداری می کنید که نمی فروشید و اینکه فکر می کنید می توانید سودآوری کنید را به بازار عرضه کنید. شاید لازم باشد محصولات قدیمی را با محصولات جدید جایگزین کنید. این ممکن است منجر به کاهش فروش شود، اما درصورتی که محصول جایگزینی قیمت بالاتری داشته باشد، درآمد بیشتری خواهد داشت.

 • ایجاد روابط و تبلیغات متقابل

هرچه افراد بیشتری برای ارتقاء محصول یا خدمات خود داشته باشید، فروش و درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. به دنبال مشاغلی باشید که با شما رقابت ندارند اما مشتری هدف یکسانی دارند و تبلیغات متقابل را توسعه می دهند. به عنوان مثال ، اگر لباس های ورزشی را می فروشید، مربیان فوتسال، تنیس،بسکتبال و مربیان لیگ جوانان را اسپانسر کنید تا خط خود را بپوشید و ارتقاء دهد با موسسات خیریه شریک شوید تا بتوانید آنها را به طرفداران خود ارتقا دهید.

تفاوت فروش و درآمد

روش های افزایش فروش اینترنی و ترفند های فروش اینترنتی

خوشبختانه ده ها روش برای فروش آنلاین وجود دارد که بسیاری از آنها را می توان به راحتی پیاده سازی کرد. برخی از این روش ها نیاز به استراتژی های خاص برای پیاده سازی دارد. در حالی که برخی دیگر عمومی تر هستند. بنابراین چه کالای ملموس را بفروشید و یا شغلی مبتنی بر ارائه سرویس را اداره کنید. میتوانید از حوزه فروش آنلاین استفاده کنید. اما برای افزایش فروش اینترنتی باید اقداماتی را انجام دهید که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

قبل از پرداختن بهرن موضوع افزایش فروش آنلاین باید از خود بپرسید که برای فروش آنلاین آماده هستید؟ سپس برای عملکرد بهتر در حوزه تبه موارد زیر توجه کنید.

 • در فروش خود صادق باشید

این ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما شگفت آور است که چگونه بسیاری از سایت ها اقداماتی را انجام می دهند و ادعا های را دارند که دور از تصور است. صداقت نه تنها برای شهرت کسب و کار شما بسیار مهم است، بلکه اعتماد به برند شما را نیز تقویت و ترغیب می کند. ادعاهایی را که نمی توانید اثبات کنید، استفاده نکنید. بهتر است که در تمام نسخه های فروش خود صادقانه، رو راست و قابل دسترسی باشید، از صفحه اصلی سایت خود گرفته تا تبلیغات پیامکی و تلفنی.

این اصل همچنین در مورد جایگاه یابی بازار بسیار مهم است. این موضوع تابحال پیش امده که به سایتی مراجعه کرده اید که ظاهراً توسط یک یا دو نفر اداره می شود، اما ویژگی هایی که در سایت بیان شده است، برای یک شرکت شرکت چند ملیتی می باشد؟ این رویکرد نه تنها شما را احمق جلوه می دهد بلکه به اعتبار برند شما نیز آسیب می رساند. اگر یک شرکت کوچک هستید، به آن افتخار کنید و مواظب آن باشید، بسیاری از مصرف کنندگان دقیقاً به دلیل خدمات شخصی تر که ارائه می دهند، به مشاغل کوچک تر روی می آورند. سعی نکنید چیزی باشید که نیستید.

 • استفاده از Google Ads

Google Ads به شما امکان می دهد که سایت خود را در واژه کلیدی مد نظر زمان جستجو مشتریان در جایگاه اول قرار دهد به تبع در زمانی که مشتری بدنبال محصولی باشد که شما ارائه دهند آن هستید به سایت شما مراجعه می کند و اقدام به خرید می کند. پس میتوان گفت یکی از راهکارهای افزایش فروش اینترنتی استفاده از سرویس های AdWords می باشد.

 • نمایش بازخورد مشتریان

در محیط رسانه های اجتماعی امروز، بازخورد یا کامنت های مشتریان از اهمیت زیادی برخودار است. این بدان معنی است که مشتریان راضی شما می توانند یکی از ارزشمندترین ابزارها را در اختیار شما قرار می دهند. مشتریان که از محصولات و خدمات شما رضایت کامل را دارند میتوانند محصولات شما را تبلیغ و درک مطلوب تری از برند شما در ذهن افراد دیگر ایجاد کند. همچنین می تواند به طرز بالقوه ای بر تردیدهای خرید غلبه کند و باعث افزایش فروش محصولات و خدمات شوند. میتوانید یک لیست از مشتریانی که از محصولات و خدمات شما رضایت دارند را تهیه کنید و بازخوردهای آنها را در صفحات مهم وب سایت حود قرار دهید.

 • خلق کردن انگیزه خرید
مهم است که صادق باشید و درباره اینکه چه کسی هستید و چه کار می‌کنید، صادق باشید، اما هیچ قانونی علیه ایجاد انگیزه خرید برای متقاعد کردن مشتری در حال حاضر وجود ندارد. بسیاری از مصرف کنندگان با استفاده از انگیزه خرید مشتری شما می شودند. انگیزه خرید شامل پیشنهادهای ویژه تخفیفاتی می باشد که حساس به زمان محدود است، اگر چه روش‌های انجام این کار به اندازه محصولاتی که شما می‌توانید به صورت آنلاین ارائه دهید، متنوع هستند، و ممکن است خلق انگیزه صرفا تخفیف نباشد میتواند حمل ونقل رایگان خدمات پس از فروش و… باشد برای افزایش فروش برخی استراتژی‌ها کارآمدتر از بقیه است
 • ضمانت برگشت پول

اغلب اوقات، یکی از مهمترین عوامل تصمیم مشتری برای عدم خرید آنلاین گریز از خطر است، و مشتری تمایل دارد که از ضرر بالقوه جلوگیری کند. بیشتر اوقات، این ریسک درک شده یک ریسک اقتصادی است. چرا کسی باید محصولات شما را خریداری کند؟ اگر کار نکنند، یا مشتری آن را دوست نداشته باشد چه می شود؟ حتی خریدهای کوچک می توانند خطر “پشیمانی خریدار” را به همراه داشته باشند، بنابراین از ابتدا با ارائه ضمانت برگشت پول بر این اعتراض غلبه کنید. استفاده از این راهکار در صورتی است که شما از محصول خود مطمئن باشید باعث افزایش فروش آنلاین می شود.

 • محصولات خود را محدود کنید

برای بسیاری از مشاغل، این مفهوم بسیار غیرقابل تصور است. مطمئناً ارائه محصولات بیشتر راهی عالی برای افزایش فروش است! خوب، نه لزوما. در حقیقت، در بسیاری از موارد، تنوع بیشتر انتخاب می تواند به نوبه خود منجر به از دست رفتن فروش شود. اگر طیف گسترده ای از محصولات را دارید، ساختار صفحات سایت یا محصولات خود را به گونه ای در نظر بگیرید که  حد امکان بازدید کنند محصولات کمتری را ببیند. این مساله احتمال غرق شدن بازدیدکننده توسط ده‌ها محصول مختلف را کاهش می‌دهد. اینکار به بازدیدکنندگان اجازه ‌می دهد تا دقیقا همان چیزی را پیدا کنند که به دنبال آن هستند

 • تصاویر با کیفیت محصول را بارگذاری کنید

عکس های با کیفیت بالا تأثیر زیادی روی بازدید کنندگان سایت شما خواهد گذاشت. صرف نظر از آنچه می فروشید، باید تصاویر باکیفیت از محصولات خود داشته باشید. تصاویر کوچک و عکس هایی با نور کم که در اتاق گرفته شده است را در سایت خود بارگذاری نکنید. سعی کنید از تصایر اورگانیک استفاده کنید. از تمامی زاویه های محصول خود عکس بگیرید.

 • به سوالات پاسخ دهید

هر سوال احتمالی که ممکن است در مورد محصول و خدمات شما وجود داشته باشد را در صفحه ای جداگانه مطرح کنید و به آن پاسخ دهید. به سوالات اعتراضی با احترام پاسخ دهید. شفاف سازی در مورد محصول میتواند سو تفاهم ها و برداشت های بد از محصول و خدمات شما را کاهش دهد و در نتیجه افزایش فروش شود. 

 • بهینه سازی سایت برای موبایل

تعداد مشاغل آنلاین و سایت های که با مشکل بهینه سازی برای موبایل را دارند بسیار زیاد است. جستجو توسط تلفن همراه بسیار بیشتر از جستجو توسط دسک تاپ می باشد. اگر بدنبال افزایش بازدید و در نتیجه افزایش فروش محصولات و خدمات خود بصورت آنلاین هستید. بسیار مهم است که سایت شما برای موبایل بهینه شود، نه صرفاً از منظر فنی بلکه از لحاظ محتوای تصویری نیز بهینه شود. سایت آمازون نمونه ای عالی از نحوه تجارت الکترونیک و بهینه سازی شده تلفن همراه می باشد. این نکته را بخاطر بسپارید که هرچه بازدیدکنندگان بتوانند آنچه را که می خواهند پیدا کنند و خرید کنند دشوارتر باشد، احتمال اینکه سایت شما را به کلی رها کرده و به سراغ سایت های دیگر بروند بیشتر است.

 • استفاده از رسانه های اجتماعی

فعالیت از طریق رسانه های اجتماعی به عنوان یک وسیله فروش بالقوه توسط بسیاری از مشاغل مورد غفلت واقع می شود زیرا تصور می شود که تأثیر ناچیزی در فروش واقعی دارد، اما در واقع استفاده از رسانه های اجتماعی یکی از بهترین راه هایی است که باعث افزایش آگاهی از برند، رضایت مشتری، تعامل با مشتری و در نتیجه افزایش فروش می شود.

روش های افزایش فروش اینترنی

استراتژی افزایش فروش چیست؟

یک استراتژی فروش رویکردی برای فروش است که به نیروی فروش یک سازمان اجازه می‌دهد تا شرکت و محصولات آن را به یک روش معنادار و متمایز سوق دهد، و درنهایت به بهترین شکل و راحت ترین روش فروش و افزایش فروش صورت گیرد. اغلب استراتژی‌ها شامل یک برنامه مفصل از بهترین روش‌ها و فرایندهای تعیین‌شده توسط مدیریت هستند. استراتژی‌های فروش مختلفی برای تیم‌های فروش و صنایع مختلف وجود دارد. مهم‌ترین جز انتخاب و اجرای استراتژی‌های فروش، مشتری شماست.

در گذشته، خریداران از طریق ارزیابی یک محصول و تصمیم‌گیری در مورد خرید آن با استفاده از اطلاعات ارایه‌شده توسط فروشنده، اقدام به خرید می کرده اند. امروزه، همه اطلاعات مورد نیاز برای ارزیابی یک محصول به صورت آنلاین موجود است و خریداران دیگر وابسته به فروشنده نیستند. اگر تیم‌های فروش امروز با فرآیند خریدار جدید همخوانی نداشته باشند و ارزش افزوده فراتر از اطلاعات موجود در اختیار مشتری را نداشته باشند، خریدار هیچ دلیلی برای درگیر شدن با یک تیم فروش ندارد. در نتیجه ممکن است فروش صورت نگیرد. هر تیم فروش باید یک طرح استراتژی افزایش فروش داشته باشد که در آن اهداف، بهترین تجارب، و فرایندهای طراحی شده برای همسو کردن تیم و ایجاد ثبات در تیم فروش باشد. که شامل موارد زیر می باشد. 
 1. اهداف سازمانی: هر هدف باید خاص و قابل‌اندازه‌گیری باشد
 2. شناخت مشتری: باید مشتریان هدف را بیشتر بشناسید
 3.  ارایه محصول: محصول ارایه‌شده باید با منافع و ویژگی‌های مشتری همخوانی داشته باشد.
 4. استخدام: تهیه لیستی از معیارها و ویژگی های مدیران فروش در فرم استخدام برای حفظ استعدادهای برتر ضروری است
 5. تولید تقاضا: این بخش باید شامل یک برنامه تفصیلی برای چگونگی هدف قرار دادن مشتریان بالقوه به منظور افزایش آگاهی از پیشنهاد شما باشد.
 6. دستورالعمل‌های عملکرد و ارزیابی: یک روش برای ردیابی عملکرد در سطوح فردی، تیم و شرکت ایجاد کنید.
 7. فعالیت های فروش: این مورد همه چیز را از ارائه فروش تا تکنیک های بستن قرار داد را شامل می شود.

راهکارهای افزایش فروش در بازار رقابتی

همه مشاغل به مشتری احتیاج دارند. افزایش فروش باید اولویت اصلی صاحبان مشاغل، مدیران ارشد اجرایی یا مدیران فروش باشد. البته آنها باید راه هایی برای افزایش فروش پیدا کنند. بدون فروش، آنها نمی توانند در تجارت بمانند. در ادامه چند راهکارهای افزایش فروش در بازار رقابتی شده است:

 • سعی کنید علایق مشتریان خود را بشناسید

شما باید زمان صرف کنید تا علایق، عادت‌ها و سرگرمی‌های آن‌ها را بشناسید. تیم‌های فروش به اشتباه تنها زمانی مشتریان را هدف قرار می‌دهند که در قیف فروش قرار دارند. اگرچه تقریباً هر شرکتی در حال انجام این کار است، مسئله مهمی را از دست می دهند. قبل از اینکه مشتریان به سمت شما بیایند شروع کنید و از محصولات یا خدمات سؤال کنید. به عنوان مثال ، اگر مشتری شما به دنبال خرید خانه جدید است، در هنگام خرید خانه چیزهایی را که باید در نظر بگیرد جستجو می کند. شما باید به او آموزش دهید. با دانستن علایق آنها نیاز مشتری خود را پیش بینی کنید

 • هرگز با مشتریان مانند دستگاه های خودپرداز رفتار نکنید

شما نمی خواهید مشتریان خود را نادیده بگیرید. نادیده گرفتن مشتری منجر به عدم موفقیت خواهد شد. غالباً صاحبان مشاغل مشتریان خود را به عنوان دستگاه خودپرداز می بینند، راهی برای گرفتن پول از آنها بدون اینکه آنها را به عنوان افرادی که به کمک نیاز دارند، ببینند. مشتری ها انسان هستند. شما باید روابط  را افزایش دهید تا مشتری خود را افزایش دهید. با پرسیدن سؤالات بیشتر و دانستن نیازهای آنها، خدمات شخصی سازی شده را به آنها ارائه دهید. فروش خود را متوقف کنید و شروع به درخواست کنید. این نگرش شما را به درجات جدید موفقیت در دنیای تجارت سوق می دهد.

شما می توانید به مشتریان خود آموزش دهید، این حقیقت غیرقابل انکار برای خدمات به مشتریان مهم است. شما باید محصول و خدمات خود را بشناسید. شما باید مزایا و معایب آن را بفهمید. وقتی شخصی در مورد نقص ها سؤال می کند، شما باید با راه حل پیرامون این نقص ها آماده شوید.

 • با برند تجاری خود رقابت کنید

رقابت با شما شروع می شود زیرا شما عامل بزرگی در موفقیت یا عدم موفقیت خود در تجارت هستید. بر اساس استعداد واقعی و منحصر به فرد بودن، برند خود را بسازید. بعضی از کارها فقط توسط شما قابل انجام است. بفهمید که اینها چیست. روی آنها تمرکز کنید و بگذارید دیگران بقیه موارد را انجام دهند. برند شخصی یا شرکت خود را طوری اجرا کنید که گویی هیچ رقیبی در بازار ندارید. شما باید کسی باشید که هستید و شک و تردید خود را نادیده بگیرید. به مشتریان خود فقط تا جایی که می توانید خدمت کنید. اجازه ندهید که روزهای گذشته بر توانایی شما در کمک به دیگران تأثیر بگذارند. خدمت به مشتریان باید هر روز انجام شود. خدمت به مشتریان باید هر روز انجام شود. اگر شما مشتریان خود را دوست دارید و مایل به انجام هر کاری برای خوشحال کردن آنها هستید ، هیچ چیز نمی تواند شما را بر هم بزند.

افزایش فروش در کسب و کارهای کوچک

اگر به دنبال افزایش فروش هستید ، پیشنهاد می شود در فعالیت های فروش و بازاریابی سرمایه گذاری کنید. امروزه بسیاری از ابزارهای کم هزینه و کارآمد وجود دارد که شرکت ها می توانند خودشان آن را انجام دهند یا با استخدام یک متخصص این فعالیت ها را به عهد متخصص قرار دهند. این موارد می تواند از ایمیل مستقیم تا تبلیغات آنلاین گرفته تا رسانه های اجتماعی تا بهینه سازی موتور جستجو تا بازاریابی از طریق ایمیل برای چاپ تبلیغات باشد و این لیست ممکن است ادامه یابد.

در صورت مشاهده نکردن نتایج مورد نظر، و افزایش فروش گزینه دیگر این است که کل بخش فروش و بازاریابی خود را به شرکت های دیگر واگذار کنید. نکته اصلی این است که اگر انتظار افزایش 1.7 درصدی فروش را دارید و احتمالاً نمی توانید افزایش هزینه های خود را کاهش دهید به همین دلیل کاهش سود را به همراه خواهد داشت. بیشتر مشاغل کوچک باید با کمی تمرکز روی بازاریابی و فروش بتوانند به راحتی 10-15 تا 15 درصد در سال را افزایش دهند.

راز موفقیت در بازاریابی مشاغل کوچک چیست؟ یکی از کلیدهای مهم موفقیت آمیز در بازاریابی مشاغل کوچک، شناختن روش های بازاریابی برای استفاده می باشد. روش های بازاریابی برای هر مشاغل متفاوت خواهد بود که بهترین روش های بازاریابی برای استفاده چیست؟ از نظر برخی، تبلیغات چاپی بسیار مؤثر خواهد بود، برای برخی دیگر اینگونه نخواهد بود و تلویزیون مؤثرتر خواهد بود. بسیاری از رسانه ها برای بازاریابی وجود دارند که همه مشاغل کوچک باید از آنها استفاده کنند.

بهبود عملکرد فروش

 حرفه فروش از هر زمان دیگری سریع‌تر حرکت می‌کند. در یک چشم به هم زدن، رقبای جدید پدیدار می‌شوند، محصولات مشابه شما واردبازار می‌شوند، و قبل از اینکه شما بدانید، در این مسابقه باختید. مهم نیست که در چه صنعتی هستید، چند سال پیش کار خود را آغاز کردید اگر فروش شما خوب نباشد یعنی امروز به اندازه کافی خوب نیستید. پس باید عملکرد خود را بهبود ببخشید تا بتوانید افزایش فروش داشته باشید. در ادامه راهکارهای بهبود عملکرد فروش را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 
 • رسالت خود را روشن کنید.

با درک موقعیت کسب‌ وکار خود شروع کنید. چه کاری را بهتر انجام می دهید؟ چه کسی به کاری که شما انجام می‌دهید نیاز دارد؟ چگونه به بهترین وجه به  اهداف نزدیک می شوید؟ چقدر سرمایه دارید؟ اگر به این سؤالات به راحتی پاسخ داده نشود ، در ابتدای کار برای روشن کردن رسالت شرکت خود اقدام کنید.

بهبود عملکرد فروش

 • رسالت خود را به اهداف خاص تقسیم کنید.
اهداف فعالیت (تماس‌ها در هر روز، پیشنهادها در هر ماه) که می‌توانید کنترل کنید را بنویسید. اهداف نتایج (فروش در هر ماه، میزان فروش، سود در فروش، و غیره) را برای اندازه‌گیری پیشرفت تان و پیگیری آن‌ها به دقت مشخص کنید. فعالیت خود را افزایش داده و نتایج را اندازه‌گیری کنید. اهداف، توجه خود را جلب کرده و انرژی شما را تقویت می‌کنند. 
 • فروش محصولی که نیاز مشتری است
همیشه تصور کنید که مشتری تنها چیزی که نیاز داشته باشد را خریداری خواهد کرد. پس چطور می‌توانید آن‌ها را متقاعد کنید که این نیاز را دارند؟ برای اینکار ویژگی‌های محصول یا خدمات خود را مشخص کنید هزینه‌ها را کاهش دهید و مشکلاتی که ممکن است برای خریدار پیش آید را حل کنید. گاهی اوقات می‌توانید کالاهای خود را تغییر دهید. در فروش و بازاریابی خود خلاق باشید. تا بتوانید به افزایش فروش دست پیدا کنید. 
 • ایجاد و حفظ توجه مطلوب
بازاریابی موثر، مراجعه، مهارت‌های فروش قوی و سوالات استراتژیک کلیدهای ایجاد توجه مطلوب هستند. پیگیری های شفاف و خدمات مشتری کلیدهایی برای حفظ مشتری می باشد.
 • با هدف بفروشید

می دانید که چه کاری باید انجام دهید و چرا در هر مرحله این کار را انجام می دهید. چه کسی را هدف قرار می دهید و چرا؟ چه می خواهید به آنها بگویید و چرا؟ می خواهید از آنها سؤال کنید و چرا؟ پیشنهاد شما چیست؟ چرا؟ چه زمانی می خواهید سفارش را بپرسید؟ اگر در هر مرحله از روند فروش از خود اطمینان ندارید، آموزش یا راهنمایی بگیرید.

 •  سؤال کنید، گوش دهید و عمل کنید.

این سه کلمه بهتر از هر چیز دیگری، موفقیت در فروش را بدنبال دارد. سوالات شما باید خلاق، برنامه ریزی شده، مرتبط و مستقیم باشد. مهارت گوش دادن شما باید بسیار توسعه یافته باشد. شما باید پاسخ دهید و اقدامی انجام دهید که ثابت کند گوش به مشتری گوش داده اید و فروش را می خواهید.

 • روی اصول اولیه کار کنید.
برترین ها بهترین امکانات را برای پیشرفت خود فراهم می کنند. تصمیم بگیرید که نقاط ضعف خود را بهبود بخشید، روی اهداف خود تمرکز کنید. در مهارت های جستجوی، یافتن واقعیت و ارائه خلاق تر باشید. یک فروشنده عالی را تصور کنید و خود را با ایده آل مقایسه کنید.
 • نگرش خود را توسعه دهید
نگرش شما قابل‌کنترل است. ترس خود را از بین ببرید. باورهایی که موفقیت شما را محدود می‌کنند را تغییر دهید. عادات فکری شما، تعهد، اشتیاق، پشت‌کار، انعطاف‌پذیری، خوشحالی و اعتماد به نفس شما را کنترل می‌کنند. از آن‌ها آگاه باشید، تصمیم بگیرید که کدام یک بی‌ثمر هستند، و سپس اقدام به تغییر آن کنید. با زمان و تلاش، می‌توانید افزایش فروش را انجام دهید
 • زمان خود را به حداکثر برسانید.
روی اهداف خود متمرکز شوید. هر فعالیتی را به دلیل اهمیت و ضرورت آن آزمایش کنید. یک برنامه ایده آل ایجاد کنید و روزانه زمان واقعی خود را در برابر آن آزمایش کنید.
نکته پایانی
تمامی راهکارها و استراتژی های که در این مقاله ذکر شد باتوجه به برنامه ریزی و هدف گذاری های سازمان قابل تغییر است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *